معاون دوم رئیس‌‌جمهور خبر داد

تعطیلی مکاتب و دانشگاه‌های کشور تا ۱۵ اسد به دلیل شیوع ویروس کرونا

در نشست کمیته اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تصویب شد که مکاتب و دانشگاه‌های سراسر افغانستان تا ۱۵ اسد همچنان تعطیل شود.

 

کمیته اضطراری جلوگیری از ویروس کرونا افغانستان

 

به گزارش جامعه پرس، نشست کمیته اضطراری جلوگیری از ویروس کرونا به ریاست «محمد سرور دانش» معاون دوم رئیس‌جمهور روز گذشته برگزار شد و با تصمیم به تعطیلی مکاتب (مدارس) و دانشگاه‌های سراسر کشور تا ۱۵ اسد (مرداد ماه) به کار خود پایان داد.

براساس این مصوبه، درباره بازگشایی مکاتب و دانشگاه‌ها پس از تاریخ اعلام شده (۱۵ اسد) پس از بررسی تحقیقات وزارت صحت عامه در مورد وضعیت بهداشت و سلامت جامعه و پاندمی ویروس کرونا تصمیم‌گیری خواهد شد.

گفته می‌شود که این تحقیقات تا پایان هفته جاری تکمیل و نتایج در جلسه‌ هفته آینده کابینه دولت ارائه شود.

معاون دوم رئیس‌جمهور در خصوص طرح بازگشایی مکاتب و دانشگاه‌های دولتی و خصوصی گفت که در این رابطه نظر وزارت صحت عامه مهم است و در صورتی ‌که این وزارتخانه وضعیت را مناسب تشخیص دهد، حکومت در مورد بازگشایی تدریجی مراکز آموزشی تصمیم‌گیری خواهد کرد.

با شیوع ویروس کرونا در افغانستان، کمیته اضطراری مبارزه با کرونا از تاریخ ۲۴ حوت ۱۳۹۸ (۲۴ اسفند) مکاتب و دانشگاه کشور را تعطیل اعلام کرد.

گفتنی است که براساس اعلام وزارت صحت عامه، تعداد مبتلایان به کوید ۱۹ در افغانستان به ۳۴ هزار و ۳۶۶ رسید که ۲۱ هزار و ۱۳۵ نفر از آنان بهبود یافته‌اند و ۹۹۴ نفر از هموطنان جان خود را نیز از دست دادند.