معترضان در هرات خواستار برکناری معاون وزارت بهداشت شدند

ده‌ها تن از ساکنان ولایت هرات برای حمایت از داوطلبان مردمی بیمارستان افغان-ژاپن که از جانب وزارت بهداشت برکنار شده بودند، تظاهرات کردند.

به گزارش جامعه پرس، این معترضان با گردهم آمدن روبروی ساختمان ولایت هرات خواهان استعفای «احمدجواد عثمانی» سرپرست وزارت بهداشت شدند.

آنها ادعا می‌کنند که سرپرست وزارت بهداشت شب‌هنگام به بیمارستان افغان-ژاپن رفته‌ و گروه داوطلبان مردمی وابسته به انجمن طبی اسلامی افغانستان را با زور سلاح و توهین و تحقیر از آنجا بیرون کرده‌‌اند.

هفتۀ گذشته مسئولان انجمن طبی اسلامی افغانستان (ایما) در نشستی در کابل گفتند که وزارت بهداشت کارمندان داوطلب این انجمن را از بخش مدیریت بیمارستان برکنار و یک گروه جدید را در این بخش جایگزین کرده‌اند.

معترضان هشدار می‌دهند که اگر به این خواسته آنها رسید‌گی نشود به دادخواهی و راهپیمایی‌های‌شان ادامه می‌دهند.

این معترضان سرپرست وزارت بهداشت را به دست‌داشتن به فساد اداری در این وزارت نیز متهم می‌کنند.

اما «معصومه جعفری» معاون سخنگوی وزارت بهداشت برکناری کارمندان داوطلب انجمن طبی اسلامی افغانستان از این بیمارستان را از جانب این وزارت رد می‌کند.

او می‌گوید که سرپرست این وزارت در نشستی که با اعضای این انجمن داشت به آنان گفته است که داوطلبان می‌توانند در کنار گروه تازه معرفی‌شده به کار خود ادامه دهند.

بانو جعفری درباره اتهام‌های فساد بر سرپرست وزارت بهداشت گفت اگر معترضان سندی مبنی بر این اتهام‌ها دارند ارایه کنند تا مسئولان این وزارت به آن‌ها پاسخ دهند.

این در حالی است که وزارت بهداشت امروز اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته از بین ۸۸۳ نمونه گرفته‌شده از افراد مشکوک به ویروس کرونا، نتیجه آزمایش ۱۵۴ تن در چهارده ولایت مثبت بوده است.