کووید-۱۹؛ ثبت ۸۵ مبتلای جدید و جان باختن ۱۶ بیمار

وزارت بهداشت اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته از میان ۳۷۸ نمونه گرفته‌شده از افراد مشکوک به ویروس کرونا، نتیجه آزمایش ۸۵ تن در یازده ولایت مثبت  و ۱۶ تن جان باخته‌اند.

به گزارش جامعه پرس، وزارت بهداشت امروز یک‌شنبه، ۲۲ سرطان/تیر اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته از ۳۷۸ تن آزمایش گرفته که نتیجه آزمایش ۸۵ تن مثبت بوده است.

بر این اساس تعداد کل افراد مبتلا به بیماری کووید – ۱۹ در کشور به ۳۴ هزار و ۴۵۱ تن افزایش یافته است.

به گفته این وزارت، در جریان یک شبانه‌روز گذشته ۱۶ بیمار مبتلا به کرونا فوت کرده‌اند و ۸۱ بیمار دیگر بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمارهای رسمی وزارت بهداشت تاکنون ۲۱ هزار و ۲۱۶ بیمار آلوده به کرونا بهبود یافته‌اند و یک‌هزار و ۱۰ تن دیگر فوت کرده‌اند.

وزارت بهداشت اضافه کرد که در حال حاضر از میان ۷۹ هزار و ۷۳۲ نمونه آزمایش‌ شده ویروس کرونا در سراسر کشور، ۱۲ هزار و ۲۲۵ رویداد این ویروس فعال است.

 تاکنون در جهان بیش از ۱۲ میلیون و ۸۵۹ هزار تن به کووید – ۱۹ مبتلا شده‌اند که از این میان بیش از ۵۶۷ هزار تن فوت کرده‌اند و بیش از ۷ میلیون و ۴۹۳ هزار تن بهبود یافته‌اند.

در همین حال کمیته اضطراری جلوگیری از ویروس کرونا به ریاست «محمد سرور دانش» معاون دوم رئیس‌جمهور روز گذشته با برگزاری نشستی تصویب کرد که مکاتب (مدارس) و دانشگاه‌های سراسر کشور تا ۱۵ اسد (مرداد ماه) تعطیل باقی بماند.

براساس این مصوبه، درباره بازگشایی مکاتب و دانشگاه‌ها پس از تاریخ اعلام شده (۱۵ اسد) پس از بررسی تحقیقات وزارت صحت عامه در مورد وضعیت بهداشت و سلامت جامعه و پاندمی ویروس کرونا تصمیم‌گیری خواهد شد.